ZEKİ İNSANLAR ZEKİ İNSANLARLA ÇALIŞIR

0
215

ZEKİ İNSANLAR ZEKİ İNSANLARLA ÇALIŞIR

İş hayatımızda zaman zaman çalışacagımız kişleri seçme imkanına sahip oluruz.Malesef zaman zaman diyorum çünkü çoğu zaman kimlerle çalışacagımıza başkaları karar verir.

 

Hayatta tahammül edemediğim iki tip insan vardır :

1…Ahmaklar

2…Yalakalar

Kötülere tahammül ederim, çirkinlere tahammül ederim, dolandırıcılara, yalancılara tahammül ederim, fırsatçılara tahammül ederim, ama bu iki tipe hayatta tahammül edemem.İş hayatınızdada çalışma arkadaşlarınızı seçeceginiz zaman, yada bir işverenseniz ve eleman sececekseniz seçiminizi ahmaklardan ve yalakalardan yana kullanmayın.Şimdi aklınızdan geçiyordur, kim ahmak ve yalakaları tercih eder ki ? Cevabını hemen vereyim çogu kişi ahmak ve yalakaları tercih eder.Çünkü bu tipler pasif tiplerdir, silik tiplerdir, sizi pofpoflamayı, yağlamayı iyi bilirler, sizi oldugunuzdan üstün hissettirirler sizde bunlar hoşunuza gittiğinden bu tipleri secersiniz.İşte bu tiplerde yalaka ve ahmaklardır.

25 yıllık meslek hayatımda yalakalrlada çok çalıştım, ahmaklarlada çok çalıştım.Bunların sayılarının bu kadar fazla olduğunu bilmiyordum.Ama çok kalabalıklar.Bu anlamda dikkatli olmak gerekiyor.İş hayatınızda ister meslekdaşınız olsun, ister altınızdaki bir işçi olsun hiçbir zaman ahmak ve yalakaları barındırmayın.Acımadan atın gitsin.Bunların zararları kendine değildir.Yalakalar ve ahmaklar en buyuk zararı size verirler.Bunu unutmayın.

 

Unutmamayalım :Zeki insanlar zeki insanlarla çalışır…..

 

 

Ahmet ÇELİKKOLLU

İnşaat Mühendisi

ESKİŞEHİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.