Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Yılmaz, elektrikle ilgili olarak, “5. veya 6. dönem için de yine tarifeyi zamsız olarak kapatmayı öngörüyoruz, elimizdeki veriler şimdilik herhangi bir zam yapılmasını gerektiren bir durum içermiyor.” dedi.

Sabah Gazetesi’nin haberine göre, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, boşaltılmaları kararlaştırılan askeri alanlarla ilgili konuştu.

Boşaltılacak askeri alanların taşınma maliyetinin hesaplandığını belirten Işık, bakanlığının ve TSK’nın mülkiyetinde herhangi bir taşınmaz bulunmadığını kaydetti. Işık, Maliye Bakanlığı’nca tahsis edilen ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nca kullanma izni verilen taşınmazların kullanıldığını belirtti. Kullanma izni alınan orman arazilerinin bin 245 hektar olduğu ifade edildi.

Altı kışla taşınacak

Bakanlık’tan yapılan açıklamaya göre, İstanbul Esenler’de bulunan 3 askeri kışla belediyeye, Sancaktepe’deki 2 kışla Sağlık Bakanlığı’na ve Maltepe’de bulunan 1 kışla da Marmara Üniversite Rektörlüğü’ne, TSK’nın tesis ihtiyaçlarını karşılamak koşuluyla devredildiği belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.