Yemenin Türkiyeden İnşaat Demiri Talebi

Türkiye’den inşaat demiri alım talebinde bulunan Yemenli firma, tedarikçilerle iletişime geçmek istiyor.

Yemen, Orta Doğu’da, Umman Denizi, Aden Körfezi veKızıldeniz kıyısında, Umman’ın batısında Suudi Arabistan’ın güneyinde yer alan bir ülkedir.

deneme

Komşuları ile karşılaştırıldığında küçük bir ekonomiye sahiptir. Fakir bir ülke olan Yemen azalmakta olan petrol gelirlerine bağımlıdır. Diğer Körfez ülkelerindekinin aksine Yemen’deki petrolün standardı düşüktür. 2003 yılında günlük 451 bin varille en üst seviyeye ulaşan üretim sonraki yıllarda gerilemeye başlamıştır.

Petrol ve doğalgaz sektörü tüm ekonomiyi yönlendirse de geleneksel olarak tarım, ülke ekonomisindeki ağırlığını muhafaza etmektedir. Nüfusun yaklaşık dörtte üçünün kırsal kesimde yaşadığı Yemen’de tarım sektörü GSYİH’ya %17,5, doğrudan ve dolaylı olarak istihdama %54 civarında katkı sağlamaktadır. Dolayısıyla tarım sektörü, GSYİH’ya yaptığı mütevazi katkıya rağmen, istihdama, gıda tedariğine ve genel olarak kalkınmaya sağladığı katkı ile Yemen’in en önemli sektörü konumundadır.

Sanayi temel olarak petrol rafinesine ve doğalgaz çevrimine dayanmaktadır. Üretim çeşitliliği ve yeteneği son derece kısıtlıdır. Tüketici ürünleri ile alt yapı materyalleri üreten sanayinin %95’i genel olarak bir ila dört kişinin çalıştığı küçük KOBİ’lerden oluşmaktadır.

Türkiye’den inşaat demiri alım talebinde bulunan Yemenli firma, tedarikçilerle iletişime geçmek istemektedir. Firma ile aşağıdaki linkten iletişime geçebilirsiniz.

http://turkishexporter.net/en-US/Leads/323512_deformed-steel-rebar-rfq-inquiry-from-yemen

1 Yorum

  1. (yurtdışı) & (yurtiçi) 1.000.000 ton inşaat demiri satılır ton fiyatı 1200 tl. ton fiyatı 400 $ kdv fatura nakliyat dahildir satışımız süreklidir en az 100 üzeri satış yapılmaktadır (whatsap) 0546 203 44 90 (mesaj yazın)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.