2014 yılını değerlendirmek için bir basın toplantısı düzenleyen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Trakya bölgesinde yeni bir havalimanı kurulacağını söyledi..

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Trakya bölgesine yeni bir havaalanı kurmayı hedefledikleirni ve bu yönde çalışmalaırn devam ettiğini açıkladı.

Bakan Elvan, 2014 yılını değerlendirdiği basın toplantısında, Konya-Karaman Tren Hattı’nın 2015’de tamamlanmış olacağını, İstanbul-Edirne hızlı tren hattının ihalesini gerçekleştireceğini, Mersin-Adana hızlı tren hattının yapımına başlanacağını söyledi.

 

Ankara – Keçiören metrosunda test çalışmalarının ise Haziran ayında başlayacağını ve bu hattın yıl içinde açılacağını söyleyen Bakan Elvan, Ankara – İzmir Tren Hattı’nın hızlandırılacağını, söz konusu hat üzerindeki Afyon-Uşak bölümü kapsamında Turgutlu’ya kadar olan kısım için bu yıl ihaleye çıkılacağını söyledi.

Filyos Limanı altyapı ihalesine de çıkıldığını kaydeden Elvan, bu limanın yapımına ise 2015’te başlanacağını belirterek yakında ihale sürecine girileceğini belirtti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.