Rusya’dan Türk Akımı ve Akkuyu Açıklaması

0
180

Rusya’dan Türk Akımı ve Akkuyu Açıklaması
Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Karlov, “Rusya, Türkiye ile ortak enerji projelerinden vazgeçmedi. Ancak top şu anda Türkiye’nin sahasında” dedi.

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, Türkiye ile ortak enerji projelerinin geleceğinin Ankara’nın tavrına bağlı olduğunu söyledi. Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, Rusya’nın Türkiye ile Türk Akımı ve Akkuku Nükleer Santrali gibi ortak enerji projelerini, kötüleşen ikili ilişkilere rağmen iptal etmediğini, ancak projelerin geleceğinin Ankara’nın tavrına bağlı olduğunu belirtti.

‘Top şu anda Türkiye’nin sahasında’

RIA Novosti’ye konuşan Karlov, “Akkuya Nükleer Santrali, Devlet Başkanı Putin’in kararnamesinde ve diğer 3 hükümet kararnamesinde yer almadı. Rusya, Türk Akımı’ndan vazgeçmedi. Ancak top şu anda Türkiye’nin sahasında” dedi.

Karlov açıklamasında Türk Akımı’nın geleceğini öngörmenin cari durumda çok zor olduğunu ve Rusya’nın Ankara’dan ikili ilişkileri iyileştirecek adımlar atmasını beklediğini ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.