Okmeydanı Hastanesi’nde Son Durum

0
579

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul’u muhtemel bir depreme hazırlayabilmek için oluşturulan İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi kapsamında inşa ediliyor. Peki, Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi’nde son durum ne?

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul’u olası bir depreme hazırlayabilmek amacıyla oluşturulan İSMEP kapsamında hayata geçiriliyor.

Emlak Kulisi’nde yer alan habere göre; hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde mağazaların yer alacağı yeni Okmeydanı Hastanesi, ultra-modern olarak, Leed Gold (Yeşil Bina) Sertifikasına aday şekilde tasarlanıyor.

Sismik izolasyon teknolojisi ile yapılacak 879 yataklı yeni hastane için hafriyat ve inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Gelecekte her türlü değişim ve gelişime açık olarak tasarlanan hastanenin Avrupa’da bile örnekleri çok az bulunuyor.

5 yıldızlı otel konforunda
Genel hizmet hastanesi olarak hayata geçirilecek olan yeni hastanenin tek ve çift kişilik tüm odaları 5 yıldızlı otel konforunda yapılıyor.

Taş Yapı’nın inşa ettiği Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi’nde mevcutta bin 300 metrekare olan acil servis alanı 10 bin metrekareye çıkarılacak. Toplam ameliyathane sayısı ise mevcut hastanede 17 iken yeni hastanede 28 olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.