Home / İNŞAAT MEDYA / Mimari ve Kültür Eseri, Kamil Güleç Kütüphanesi

Mimari ve Kültür Eseri, Kamil Güleç Kütüphanesi

Karabük Üniversitesi tarafından kampüs içerisinde yaptırılan Kamil Güleç Kütüphanesi, bir kültür eseri olduğu gibi hem de mimari bir eser.

Kamil Güleç Kütüphanesi

Emsallerine Avrupa ve Amerika’da rastladığımız bir mimariyle hayata geçirilen Karabük Kamil Güleç Kütüphanesi, görüntüsüyle bir kültür eseri olduğunu gösteriyor. Mimaride spesifik çizgilerden uzak durduğumuz son yıllarda yapılan farklı tasarımla hayat bulan Kamil Güleç Kütüphanesi, Karabük’ün kurtuluş gününde açıldı.

Kütüphane, 500’den fazla öğrenciye çevrimiçi ve çevrimdışı araştırma yapmasına imkan sağlıyor. 75 bin adet farklı basılı kitaba ev sahipliği yapan Kütüphanede 18 online veri tabanı ile 6 milyon kaynağa ulaşım imkanı da bulunuyor.

Mimaride Spesifik Tasarım

İnşaat teknolojisindeki gelişime paralel olarak mimari tasarıma verilen öneminin kaybedildiği söylenebilir. Teknoloji ile daha hızlı ve sağlam yapılar üretebilme imkanı bulunan üretici veya ihtiyaç sahibi tasarımların getireceği ekstra maliyetlere katlanmamak için tek düze yapı konsepti ile projeler gerçekleştiriyor.

Bir kültür binası için yapılması gereken tasarım estetiği ile örnek bir proje ortaya çıkaran Karabük üniversitesi ve değerli destekçileri tebrik ediyoruz.

 

Hakkında İnşaat Haber

Ayrıca Kontrol Et

Eski Çimento Fabrikasını Bir Eve Dönüştüren İspanyol Mimar

İspanyol mimar Ricardo Bofill, Birinci Dünya Savaşı’ndan kalma bu çimento fabrikasını satın aldığında takvimler 1973’ü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir