LİSEDEN MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİNE GEÇİŞ …..

0
220
İnşaat Mühendisi

LİSEDEN MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİNE GEÇİŞ …..

Lise son sınıfta Üniversite bölümleri için tercih yapıyordum.Mühendislik kelimesi gözüme çok güzel görünüyordu.Ayrıca ben parasız yatılı okudugumdan belli bölümlerde okumama devlet izin verecekti.Bu ikisini birleştirerek mühendislik fakültesi tercihini yapmıştım.O zmanlar mühendisliğin erişilmesi zor bir disiplin olduğunu düşünüyordum.Mühendislerin kaliteli insan, zengin insan, sözü dinlenir insan olduğunu düşünüyordum.Mühendislerin heryerde aranan tipler olduğunu düşünüyordum.Mühendis olmanın toplumda ayrıcalıklı olmak anlamına geldiğini düşünüyordum.Mühendislerin iyi yaşadığını, iyi yediğini, iyi gezdiğini düşünüyordum.Mühendisliğin modasının hiç geçmeyecegini, iş bulmakta zorluk çekilmeyecegini düşünüyordum.Mühendislerin çok itibarlı olduklarını düşünüyordum….

 

Derken Mühendislik fakültesini bitirdim.Okul bittikten sonra ise bü düşüncelerimin hepsinin yanlış olduğunu düşünüyordum.Hala da aynısını  düşünüyorum.

 

 

Ahmet ÇELİKKOLLU

İnşaat Mühendisi

ESKİŞEHİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.