blank

Koruge boru; dış kısmı dalgalı spiral sarımlı, iç kısmı ise çelik takviye olarak da üretilen ham maddesi polietilenin olan özel borulardır. Bunlar ön cazibeli ve su iletim hatlarında kullanılırlar.

 

Kullanım Alanları

– Yağmur suyu hatlarında,

– Altyapı uygulamalarında,

– Drenaj sistemlerinde,

– HES projelerinde,

– Kanalizasyon sistemlerinde, geniş kullanım alanlarına sahiptirler.

 

Genel Özellikleri 

TS EN 13476-3, CEN/TC155WI 011 standartlarına uygun olarak üretilen koruge boruları, aşınma ve kuvvetli kimyasallara karşı yüksek mukavemet özellikleri gösterirler. Ham maddesindeki polietilen maddesi uzun ömürlü olmasını sağlayıp kimyasal maddelerin depolanmasına da olanak sağlamıştır.

Üstelik çok hafif olan koruge borularının dış darbelere karşı çok dayanıklı olduğunu biliyor muydunuz? Böylece bu ürünün her türlü nakliyesinde ve stoklamada zayiat dahi olmaz. Üstelik döşeme işlemlerinde de ağır araç ve ekipmanlara gerek kalmaz.

Muflu contalı veya manşom contalı olarak birleştirilebilen borular, şantiye ortamlarında dahi kolaylıkla birbirlerine bağlanabilirler. Muflu koruge boruları maksimum 6 metre halinde üretilebilirken, mufsuz borular ise talep edilen boya kadar üretilebilir.

Üstün sızdırmazlık özelliği sayesinde içerisindeki atıklar yer altı sularına karışmaz. Tamir ve bakım kolaylığı sağlar. Oldukça uzun ömürlüdür. Hidrolik pürüzlülüğü düşük olduğundan diğer borulara nazaran daha düşük çap kullanılabilir ve bu da ekonomiklik sağlar.

Esnek olan koruge boruları her türlü zeminin şekline uyum gösterebilirler. Böylece ürün deformasyona uğramaz.

Koruge Borularının Avantajları 

– Ömürleri yaklaşık 50 yıldır.

– Her türlü arazi koşullarında kullanıma olanak sağlar.

– Deprem gibi zemin hareketlerinden etkilenmez.

– Hızlı ve pratik döşeme olanağı sağlar.

– Hijyenik olmakla beraber içerisindeki su benliğini yitirmez. Böylece boruların iç yüzeyinde bakteriler üremez ve yosun tutmaz.

– UV ışınlarına karşı dayanıklıdır. Güneşten etkilenmez.

– Her türlü kimyasal reaksiyon ve etkilere karşı dayanıklı olduğundan dolayı aşınım yapmaz, korozyona uğramaz ve et kalınlığı değişmez.

 

İnkor Grup Farkını Siz de Hissedin

Sizlerden ilham alan, modern teknik ve üretimleriyle fark yaratan, deneyimli kadrosuyla kalitesinden asla şaşmayan ve emin adımlarla yol alan İnkor Grup’a gelin. Siz de kalitenizden ödün vermeyin.

detaylı bilgi:

https://www.inkorgrup.com/Urunler/1230/korige-borular/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.