KOCAELİLİLERİN SAĞLIKLI VE MODERN YAPILARDA SPOR YAPMALARINA ÖNEM VEREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TESİS KERVANINA YENİLERİNİ EKLEMEK KONUSUNDA SINIR TANIMIYOR. GEÇEN YILIN SON GÜNLERİNDE TEMELİ ATILAN BAŞİSKELE KARŞIYAKA SPOR TESİSİ’NDEKİ ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA İLERLİYOR.

Kocaeli Başiskele Karşıyaka Spor Tesisi

Kocaelililerin sağlıklı ve modern yapılarda spor yapmalarına önem veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tesis kervanına yenilerini eklemek konusunda sınır tanımıyor. Geçen yılın son günlerinde temeli atılan Başiskele Karşıyaka Spor Tesisi’ndeki çalışmalar tüm hızıyla ilerliyor.

Karşıyaka Mahallesi’nde hizmet verecek olan tesis, 2 bin 300 metrekarelik bir alan üzerinde inşa ediliyor. Spor tesisinde FİFA 2 standartlarında 68 x 105 ölçülerinde bir futbol sahası bulunacak. 3 bin 400 kişinin maçları izleyebileceği bir tribünün bulunacağı tesiste soyunma odaları, duş ve tuvaletler yer alacak. Büyükşehir otopark sorununa karşı da tesise 300 araçlık bir otopark inşaat edecek.

Çalışmaların hızla sürdüğü tesiste tribünlerin beton yapısı oluşturulmaya başlandı. Ayrıca sahanın çevresindeki çitlerin konulacağı beton perde kesik çalışması da sürüyor. Tamamlandığında Büyükşehir’in yeni tesisleri arasına katılacak olan Karşıyaka Spor Tesisi, Başiskelilere törenle armağan edilecek.

basiskele-karsiyaka-spor-tesisi
basiskele-karsiyaka-spor-tesisi

 

basiskele-karsiyaka-spor-tesisi
basiskele-karsiyaka-spor-tesisi

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.