KENET SİSTEM ÇATI

0
684

Geniş açıklıklı ve dairesel kesitli çatılarda sorunsuz ve optimum çözüm olanağı sağlayan kenet sistem çatı kaplama imalatları, Trapez Kenet ve Düz Kenet olmak üzere 2 farklı seçenekle Uygulanmaktadır.

Kenet sistemin vida kullanmadan klipslerle monte edilerek metal levhaların birbirine kenetlenmesi ileride oluşabilecek vida başından kaynaklanacak su izolasyon sorununu ortadan kaldırdığı gibi, mahyadan saçağa veya saçaktan saça tek parça olarak inşaat sahasında üretiminin yapılıyor olması geniş açıklıklı çatı kaplanmasında sıfır sorunla çatı kaplama imkanı sunmaktadır.

Düz kenet sistemde taşıyıcı alt kat trapez olduğundan geniş aralıklı (150 cm ve üzeri) aşıklarla çözülmüş sistemlerde alt kat trapez üzerine kurulan z profil sistemi üzerine kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Trapez kenetin düz kenete göre daha fazla yük taşıma kapasitesi vardır, standart yapılardaki aşık aralarında bile rahatlıkla uygulanmakta ve aşık sistemi aralarına ilave z profil ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Bu durum sac kalınlıklarını ve z profilleri arttırma mecburiyetimizi ortadan kaldırdığından düz kenete göre daha ekonomik maliyetlerle müşterilerimize sunulabilmektedir.

Kenet Sistemin Avantajları

  • Tonoz (Radiuslu ) Çatılarda saçaktan saçağa eksik ve tek parça uygulanır
  • Minimum %1,5 eğime sahip çatılarda 1800 derece çift büküm yapılara su sızdırmazlığı elde edilir.
  • Kenetleme işlemi robotla yapıldığından dolayı herhangi bir işçilik hatası oluşması önlenir.
  • Alt Kat trapezlerin perfore olarak kullanılması halinde yapıya akustik özelliği katar.
    İki katman arasında kullanılan taşyünü sayesinde sisteme A sınıfı yanmazlık değeri katarak yapının yangın güvenliğini arttırır.
  • Kenet formunun inceliği ve şıklığından dolayı yapıya görsellik kazandırır.


1 Çelik aşık
2 Vidalı sistem trapez
3 Buhar kesici
4 Taş yünü
5 Buhar dengeleyici
6 KST 25/490 trapez kenet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.