Home / İNŞAAT HABERLERİ / Kanal İstanbul’da Yeni Gelişme

Kanal İstanbul’da Yeni Gelişme

Kanal İstanbul projesinde deniz incelemesi başlıyor. Proje kapsamında Karadeniz ve Marmara denizine şamandıralar yerleştiriliyor.

Türkiye Gazetesi’nden Osman Çobanoğlu’nun haberine göre, Kanal İstanbul‘da devam eden çalışmalar kapsamında denizlerden veri toplanmaya başlanıyor. Projede Etüt Proje ve Danışmanlık hizmetleri kapsamında Karadeniz ve Marmara girişlerinde çalışmalar hız kazandı. Karadeniz ve Marmara girişlerinde ‘hidrografik’ ve ‘oşinografik’ veri toplama işleri yapılacak. Proje kapsamında akıntı ve dalga ölçme amacıyla deniz tabanına sensörler yerleştirileceği ve şamandıralama yapılacağı öğrenildi.

Güzergah merak konusu

Şamandıralar ekleneceği ilk yer Karadeniz’in Karaburun Limanı yakınlarında olacak. Marmara’ya yerleştirilecek şamandıralar da Küçükçekmece Gölü yakınlarında olacak.  Şamandıralama yapılan noktaların Karaburun ve Küçükçekmece açıklarında olması, Kanal İstanbul’un güzergâhının bu noktadan geçeceği ihtimalini güçlendiriyor.

İhale yakında

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 1915 Çanakkale Köprüsü Kule Rüzgar Tüneli Testi’nde yaptığı açıklamasında çılgın projesinin ihalesiyle ilgili bilgiler patlaşmıştı. Bakan Arslan, hedeflerinin 2018 yılının ilk yarısında Kanal İstanbul’da çalışmaları bitirip ihale sürecini başlatmak olduğunu söylemişti.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

‘Iğdır’ın 60 yıllık hayali gerçek oluyor’

Ünlendi Barajı, Aras Vadisi’ndeki Iğdır’ın 60 yıllık içme ve sulama suyu hayaline çözüm olmaya hazırlanıyor. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir