İstanbul’a Çifte Hançer!
Maslak’ta yer alan Park Orman’ı imara açacağı yönünde sert protestolara neden olan Doğuş Grubu ve Bilgili Holding’in ortak olduğu Ege Turizm ve Gayrimenkul Yatırımları şirketi tarafından hazırlanan projenin ayrıntıları belli oldu.

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda ÇED süreci dün başlatılan proje kapsamında bin 1490 dönüm büyüklüğündeki Park Orman Tabiat Parkı’na kamping alanları, 109 adet bungalov, kapalı otopark, çok amaçlı salon, kır kahvesi ve peyzaj alanları yapılacak. Mevcut yapıların tamamı da yıkılarak kullanılmayacak.

Haliç’in siluetini ikiye katladılar

Tarihi yarımadaya hançer gibi saplanan 16:9 kulelerinin ardından Haliç’in siluetine de ‘kat darbesi’ geliyor. Haliç’in silueti için en fazla 4 kat olması gerekirken 10 kat iznini onaylayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, dava süreci tamamlanmadan imar planlarını revize etti. Kat sayısı 7 kat+zemine düşürüldü. Haliç’in silueti için olması gereken kat izni 2 katına çıkmış oldu. Şehir Plancıları Odası yeni planlara da dava açmaya hazırlanıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.