İngilizce Konuşma Egzersizleri ve Daha Fazlası için İnanılmaz Yöntem (Tanıtım Yazısı)

0
400

İngilizce Konuşma Egzersizleri ve Daha Fazlası için İnanılmaz Yöntem.

Ülkemizde öğrenciler, İngilizce eğitimini tüm okul hayatı boyunca almalarına rağmen, konuşma becerisine sahip olamamaktadırlar. Bunun nedeni, verilen İngilizce eğitimin yanlış sistemlere bağlı olmasıdır. Daha çok ezberlemeye dayalı bir sistem uygulanmakta, öğrenme gerçekleşememektedir. Konuşma pratikleri ise neredeyse hiç yapılmamaktadır. Oysa İngilizce öğrenmek için en çok gerekli olan şey konuşma egzersizleridir. Kelime öğrenmek,  İngilizce farklı kelimeler ezberlemek gerekir ama egzersiz yapmak, en önemli konudur. Akıcı biçimde İngilizce konuşabilmeyi isteyenler öncelikle günlük konuşma dilini çözmeye çalışmalıdır. Gramer kurallarına takılmadan, basit ve kısa cümleler kurarak konuşmaya çalışmak, hata yapmaktan korkmadan derdini anlatmaya çalışmak önemlidir. Konuşma diline hâkim olduktan sonra, gramer kurallarını öğrenmeye sıra gelecektir. Amaç korkmadan, çekinmeden kendini ifade etmeye çalışmaktır. Kısacası İngilizceyi konuşarak, pratik yaparak öğrenmek gerekmektedir. Herkesi yabancı dil öğrenmeye yönlendiren nedenler vardır. Daha başarılı ve kazançlı bir iş hayatı, yurtdışı gezilerde zorluk yaşamamak, dünyanın her yerinden dostlar edinmek ya da ticaret yapmak gibi…  Bunlar geçerlidir ama şu da bir gerçektir ki artık İngilizce konuşmak neredeyse zorunlu bir hal almıştır. Çünkü dünyamız her geçen gün biraz daha küreselleşmekte yani küçülmektedir. İletişim bu denli hızlı gelişirken İngilizce konuşamamak, bir eksiklik olmaktadır. Dünyada en yaygın dillerden birisi olan İngilizceyi konuşmak, dünya ile iletişim kurabilmek adına büyük önem taşımaktadır.

İnternet ile kurulan iletişimler insanlara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. İnternette kullanılan pek çok uygulama sayesinde, dünyanın en uzak köşelerindeki insanlarla bile rahat ve ucuz iletişim kurmak mümkün olmaktadır. Birçok uluslar arası arkadaşlık siteleri vardır. Bunlar aracılığıyla anadili “İngilizce olan konuşma ve yazışma arkadaşları bulmak olasıdır. Onlarla görüntülü konuşmalar yapmak,  ingilizce geliştirmek için chat yapmak son derece faydalı olacaktır. Konuşma diline hâkim olmanın en faydalı yolu budur. Yazılı iletişim, İngilizce yazma becerinizi geliştirirken, sözlü ve görsel olarak kurulacak iletişim, konuşma egzersizleri yapmayı sağlayacaktır. Üstelik yeni kişiler tanımayı, yeni yerler hakkında bilgi sahibi olmayı mümkün kılacaktır. Bir diğer İngilizce konuşma ve yazışma yolu; kendiniz gibi İngilizce öğrenen insanlarla hep birlikte, İngilizce iletişim içinde olunacak gruplar oluşturmaktır. İnternet gibi önemli bir iletişim aracını en doğru şekilde kullanarak, İngilizce konuşma pratikleri yapmak mümkündür. Hatta yabancı eğitmenlerden ders almak bile günümüz şartlarında çok kolay hale gelmiştir. Online ders verenlerin sayısı oldukça fazladır. İnternet uygulamalarıyla, birebir karşılıklı yapılan İngilizce konuşmaya dayalı paylaşımlar, İngilizce egzersiz yapmak için bulunmaz bir imkândır. Her gün belli bir zaman dilimi içinde, bu tarz yazışma ve görüşmeleri yapma alışkanlığı geliştirmek, İngilizce konuşma becerisini en iyi şekilde geliştirmeye katkı sağlayacaktır.

İngilizce konuşma becerisi kazanmanın pratik yollarından bir tanesi de İngilizce yayınları izlemek ve dinlemekten geçmektedir. İster televizyon sistemleri aracılığıyla isterse internet üzerinden bu çalışmayı yapmak mümkün olmaktadır. Haber dinlemek, şarkı dinlemek, film izlemek ve  www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-dizi/ ingilizce dizi izlemek… İngilizce dizilerin önemli bir faydası vardır. Dizilerin içinde günlük konuşma dilini yalın haliyle bulmak olasıdır. “İngilizce konuşmayı yeni öğrenen kişiler için bulunmaz fırsattır bu diziler. Bölgesel aksanların kullanıldığı, tamamen gramer bilgisi içermeyen basit konuşma biçimlerinin olduğu, günlük konuşma kalıplarının kullanıldığı İngilizce diziler, günlük konuşma dilini öğrenmek için çok faydalı olmaktadır. Günümüzün gelişmiş teknolojisi sayesinde, her ülkenin televizyon yayınlarına, sinema filmlerine, dizilerine ulaşmak çok kolay olmaktadır. Bu imkânı kullanarak İngilizce dizi izleme alışkanlığı kazanmak, İngilizce konuşmayı öğrenmede büyük katkı sağlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.