İMO’DA “İNŞAAT MÜHENDİSLERİ GÜNÜ” KUTLAMASI

0
169

İnşaat Mühendisleri Odası(İMO) Samsun Şubesi, “19 Aralık İnşaat Mühendisleri Günü” dolayısıyla kutlama programı düzenledi.

İnşaat Mühendisleri Odası’nın kuruluşunun 61. yılında “19 Aralık İnşaat Mühendisleri Günü”nün 44.’sü kutlanıyor. İMO Samsun Şubesi Toplantı Salonu’nda yapılan kutlama programı saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Programın açılış konuşmasını İnşaat Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Cevat Öncü yaptı.
Ülkenin gelişmesinde genç mühendislere çok büyük iş düştüğünü belirten İnşaat Mühendisi Cevat Öncü, “Mezuniyetimiz de diplomalarımızı alırken başladığımız bize verilen mühendislik unvanına layık olmaya, onun bize sağladığı yetki ve sorumluluğu bilerek, hangi şartlar altında olursa olsun onları ancak iyiye kullanmaya, yurdumuza ve insanlığa yararlı olmaya, kendimizi ve mesleğimizi maddi ve manevi alanlarda yükseltmeye çalışacağımıza namusumuz üzerine yemin ederek başladığımız meslek yaşantımızda 40. yıldan fazla meslek yaşantısını gördüğümüz arkadaşlarımız var. İnşaat mühendisliği, uluslararası literatürde ‘medeniyet mühendisliği’ olarak geçmektedir. Bu anlamda meslektaşlarımızın pek çoğu ülkenin gelişimi, mesleğin ilerlemesi anlamında yetki ve sorumluluk yüklenmektedirler” dedi.

Genç mühendislerin hedeflerini yüksek tutması gerektiğini belirten Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, “Genç mühendis arkadaşların yoğunlukta olması benim için ayrı bir mutluluk. Biz meslek yaşantımızın sonuna geldik. Genç arkadaşlarımıza meslek yaşantılarının bundan sonraki döneminde başarılar diliyorum. Genç mühendis arkadaşlar, hiçbir şey birden olmaz. Ben hemen rahat edeyim derseniz, o zaman gelecek hayatınız bana göre çok rahat olmaz. Onun için uç noktalara gitmekten çekinmeyin. Benim en büyük avantajım çok büyük ustalarla birlikte çalışmaktı. Sizlere de meslek hayatınızda başarılar diyorum” diye konuştu.

Kutlama programı, protokol konuşmalarının ardından “İnşaat Mühendisliğinin Dünü-Bugünü-Yarını Forumu” ile devam etti. Elif Kalemci, Ezgi Güler, Samed Özcan, Selim Sayın, Hamdi Güler, Oğuz Burma, Cevat Öncü ve Hüseyin Tüfek forumda konuşmacı olarak yer aldı.

Forumun ardından meslekte 25. yılını dolduran 39 kişiye hizmet belgesi ve plaket, 40. yılını dolduran 65 kişiye onur belgesi ve plaket verildi.

Programa ayrıca Gençlik ve spor Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı İshak Memişoğlu ve mühendisler katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.