blank

Orman yangınlarının erken fark edilebilmesi, orman alanlarına hâkim tepelere konuşlandırılan yangın gözetleme kuleleri ile sağlanıyor.

Orman Genel Müdürlüğü’nce orman yangınlarının erken fark edilebilmesinin orman alanlarına hâkim tepelere konuşlandırılan yangın gözetleme kuleleri ile sağlandığı bildirildi.

Orman Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, yangın gözetleme kuleleri sayesinde orman işçilerinin yangına erken müdahale edebildiği ve kolay söndürülmesine imkân sağladığı belirtildi.

DHA’da yer alan habere göre; açıklamada, Türkiye genelinde toplam 776 adet yangın gözetleme kulesi ile yangınların erken fark edildiği belirtilerek, “Orman yangınlarına erken müdahale, yangının kolay söndürülmesi için büyük önem taşıyor. Bu nedenle yangın gözetleme kulelerimiz bizler için oldukça önemlidir. Hâkim noktalara konuşlandırılan kulelerimizde büyük emekle çalışan yangın işçilerimiz yangın sezonunda yangın yerinin hızlı şekilde tespit edilmesi ve söndürme birimlerine hızlı bir şekilde haber verilebilmesi için çalışıyorlar. İyi haberleşme ağı ve vatandaşlarımızın da dikkat ve desteğiyle 2020 yılında ülkemiz için yangınsız bir sezon diliyoruz.” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.