3. Yapı, İnşaat ve Dekorasyon Fuarı açıldı

0
179

3. Yapı, İnşaat ve Dekorasyon Fuarı açıldı
Güneydoğu’da inşaat sektörünün önemli merkezlerinden Şanlıurfa’da, 3. Yapı, İnşaat ve Dekorasyon Fuarı açıldı.
Vali İzzettin Küçük, eski hal pazarı alanındaki fuarın açılışında yaptığı konuşmada, sektör temsilcilerinin yeni ürünlerini tanıtma imkanı bulacağını söyledi.

İnşaat sektöründe Şanlıurfa’nın Türkiye’nin önde gelen şehirleri arasında olduğunu ifade eden Küçük, 10 bin metrekarelik alanda açılan fuarın kent ekonomisine ciddi katkı sağlayacağını kaydetti.

Küçük, gelecek yılda düzenlenmesi planlanan fuarın kentte açılması planlanan yeni fuar alanında organize edilmesinin hedeflendiğini belirtti.
Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Yönetim Kurulu Üyesi Cuma Çekici de fuara sektör temsilcilerinin gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Fuara 120 civarında firmanın katıldığını aktaran Çekici, şunları kaydetti:
“Fuarlar ülke ekonomisine ciddi katkılarda bulunuyor. Dünya genelindeki fuarlarda Türkiye’nin payı yüzde 2 civarında artırılmalıdır. Benzer organizasyonlarla bu payımızı artırabileceğimizi umut ediyorum. Ülkemiz fuar organizasyonlarının artırılması için büyük gayret gösteriyor. Emek veren sektör temsilcilerimize ve idarecilerimize teşekkür ediyorum.”
Açılış konuşmalarının ardından fuar alanını gezen protokol üyelerine firma temsilcileri son teknoloji ürünlerine ilişkin bilgi verdi.
İnşaat sektörünün öne çıkan ürünlerinin sergilendiği fuar, 28 Mart Cumartesi gününe kadar ziyaret edilebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.